ייעוץ עסקי בקרה וניהול סיכונים

ההבדל בין שפת הסקריפטים(תכנות) של ACL לשפות תכנות אחרות

שפות תכנות מחולקות למספר רמות:

1 .שפת עילית – שפה הקרובה לשפה טבעית ומסתירה מאחוריה את קוד התכנה המורכב שכולל שפה נמוכה או שפת מכונה.
2 .שפה נמוכה – שפת תכנה הנכתבת מול המעבד עצמו, בשפה זו נדרשת הבנה תכנותית גבוהה כיוון שהסקריפט מורכב מאובייקטים מחשוביים הדורשים תשומת לב. דבר שבשפת עילית נעשה אוטומטית.
3 .שפת מכונה – שפת תכנה הנכתבת מול המיקרו מעבד עצמו. שפה זו כמעט אינה בשימוש גם על ידי מתכנתים מקצועיים עקב המורכבות הרבה והצורך בזכירת קודים נומריים רבים.
תוכנת ACL משתמשת בשפה עילית, השפה הפשוטה למשתמש. למשל על מנת לבצע פקודה כמו חיפוש כפולים והפקת התוצאות לטבלה אחרת יש לכתוב קוד פשוט: Duplicates on דוגמא_שדה OTHER ALL TO “TEST” PRESORT פקודת הduplicates כבר יודעת לאתר כפולים בעצמה, התכנות נמצא מאחורה ומתבצע ללא הצורך של המשתמש להסביר לתכנה כיצד לבצע איתור כפילות. לעומת זאת שימוש בשפה נמוכה כמו VB שנמצאת בשימוש באקסל )VBA )ובתוכנת IDEA ,מצריך את המשתמש להגדיר לתכנה כיצד לאתר את הכפול ולהגדיר סידרה של מונחי מחשוב תומכים על מנת להגיע לתוצאה הרצויה. יתרונות שפת התכנות של תוכנת ACL: 1 .מאפשרת לאדם שאינו מתכנת לכתוב קודים פשוטים ולהגיע לאחר התנסות קצרה מאד לכתיבת קודים מורכבים יותר. 2 .מאפשרת למנהל ללא רקע בתכנות להבין את הלוגיקה התכנותית שעמדה מאחורי הניתוח שביצע העובד מתחתיו. אפשרות זו מקטינה את התלות של המנהל ביכולותיו המקצועיות של העובד בביצוע בקרת האיכות QA. 3 .מאפשרת לבצע חפיפה מהירה בין משתמשי ACL בשל קלות השפה והבנה מהירה של הרציונל מאחורי התכנות, בניגוד לשפות אחרות בה תכנה שנסגרה וקוטגרה כ”עובדת” מרתיעה משתמשים אחרים מלגעת בה בשל החשש כי לכל הצהרה או ביטוי תכנותי יש משמעות קריטית לפעילות התוכנה.

 

יצירת קשר